خانه | مقالات | قرارداد | کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری

کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری

قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری

معرفی نویسندگان کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری

⁣این کتاب، تألیف مشترک دکتر جواد حداد «مدرّس مقطع دکتری مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه‌های کشور و عضو وابسته فدراسیون بین‌المللی انجمن مهندسان مشاور (فیدیک)» و مهندس حمید حسین‌زاده «مدرّس دوره‌های عالی آموزش‌های تخصصی دانشگاه شهید بهشتی و عضو اسبق کارگروه تدوین ضوابط و قراردادهای همسان شورای هماهنگی تشکل‌های احداث و عضو کارگروه تدوین شرایط عمومی پیمان شهرداری تهران» است که، توسط انتشارات حقوقی دادگستر، در اسفند ماه ۱۳۹۵ برای اولین بار در کشور، به چاپ رسیده است.

مقاله مرتبط: گام‌های فرآیند ادعا

استاد ابراهیم اسماعیلی هریسی «وکیل دادگستری و تنها مولف مبانی حقوق پیمان در کشور»، همچنین دکتر خورخه دیازپادیا «رئیس اسبق فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور» دیباچه‌ای بر این کتاب افزوده و مطالعۀ آن را به متخصصان مهندسی و حقوقی فعال در عرصۀ قراردادها توصیه نموده‌اند.

مقاله مرتبط: گفتوگو با استاد هریسی

عضو کانال تلگرام مدیریت پروژه شوید 


درباره کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری

در شرح پشت جلد کتاب موصوف، چنین آمده است که: پیچیدگی‌های خاص طرح‌های مهندسی، عمرانی و صنعتی در عصر حاضر و نقش عوامل درگیر، اعم از کارفرما، مجری، مدیر طرح، مشاور و پیمانکار در پروژه‌های موصوف، تردیدی در اهمیت بهره‌گیری از اسناد و قراردادهای همسان (تیپ) یا استاندارد که، سعی در شفاف‌سازی، تنظیم، تسریع و تسهیل روابط قراردادی در این‌گونه طرح‌ها دارند، باقی نمی‌گذارد.
بنابراین، کتاب حاضر، با رویکرد ترسیم خطوط کلی نگرش تطبیقی به حقوق قراردادهای صنعت، احداث و انرژی، در سه دفتر «نظامات حقوقی»، «اسناد و قراردادهای همسان فراملی و بین‌المللی»، و «اسناد و قراردادهای همسان ملی»، ضمن معرفی مراجع داخلی و خارجی تدوین نمونه‌های قراردادی، به تبیین ارتباط منطقی اسناد و قراردادهای پیش‌گفته، با هدف روشن‌گری امر، نزد قضات، وکلاء و حقوقدانان، همچنین متخصصان عرصه‌های مهندسی و مدیریت پروژه و ساخت، پرداخته است.

مقاله مرتبط: پیش‌درآمدی بر حق و تعهد

در یک جمله این کتاب، لوحه و هادی افرادی است که، قصد ورود به عرصۀ فعالیت‌های قراردادی در حوزۀ صنعت، احداث و انرژی را دارند و یا مشغول چنین فعالیت‌هایی می‌باشند.

جهت خرید کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری بر روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره، سرمایه گذاری

درباره‌ی مسعود باقری

* مربی چابکی، اسکرام‌مستر و مدرس در حوزه اسکرام ** فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت پروژه دانشگاه شهید بهشتی *** خوشحال میشم تو حوزه چابکی (Agile) و اسکرام از بتونیم باهم گپ بزنیم و بتونم کمکتون کنم. masoud.bagheri79@gmail.com

حتما ببینید

تغییرات پروژه و سهم هر یک از ارکان اصلی

تغییرات پروژه (تغییرات پروژه)اتمام به‌موقع و با هزینه پیش‌بینی‌شده هر پروژه یا طرح از جمله …

This site is protected by wp-copyrightpro.com