خانه | مقالات | مدیریت پروژه | نرم افزار مناسب برای مدیریت پروژه‌های کوچک

نرم افزار مناسب برای مدیریت پروژه‌های کوچک

ترلو و آسانا چگونه به کمک پروژه‌های ما می‌آیند؟

مدیریت پروژه‌های کوچک

مدیریت پروژه‌های کوچک و ایجاد فضا برای تعامل بین مدیریت و اعضای تیم در این پروژه‌ها، همیشه از جمله مشکلات شرکت‌های جوان بوده است. در تیم‌های کوچک این تعامل ممکن است صرفاً به تقسیم فعالیت‌ها و وظیفه‌ها محدود شود. اما در شرکت‌های کمی بزرگتر، عملاً شکلی از مدیریت پروژه را به خود می‌گیرد.

مقاله مرتبط :‌ مدیریت پروژه چیست؟

مدیریت پروژه های کوچک
معمولاً شرکت‌های بزرگ و قدرتمند، نرم‌افزارهای قدرتمند و گران‌قیمتی را برای مدیریت پروژه و هماهنگی و تبادل اطلاعات داخلی خریداری می‌کنند. اما شرکت‌های کوچک با سرویس‌های ایمیل رایگان یا ارزان و همینطور استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Outlook، تبادل نامه‌ها و مکاتبات را انجام داده و برای هماهنگی و مدیریت پروژه‌های کوچک، خود را از نرم افزارهای اتوماسیون اداری بی‌نیاز می‌کنند.
اما در فرهنگ ما، برای تقسیم وظایف و ارجاع کارها و تفویض اختیار و مدیریت پروژه‌های کوچک، کمتر از راهکارهای آنلاین عمومی استفاده می‌شود. در این درس برای شما فهرستی از مهم‌ترین و معتبرترین راهکارهای رایگان برای مدیریت فرایندها و وظیفه های سازمانی و پیگیری کارها و ایجاد فضای تعامل و گفتگو بین کارکنان، تنظیم کرده‌ایم.

عضو کانال تلگرام مدیریت پروژه شوید 


در تمام این سرویس‌ها، اعضای تیم یا شرکت می‌توانند فعالیت‌ها و وظایف را بین خود تقسیم کرده و به یکدیگر ارجاع داده و پیگیری نمایند و همچنین فایل‌ها را بین خود به اشتراک بگذارند. تفاوت سرویس‌ها در میزان خدمات رایگان آن‌ها به کاربران است. البته عموم آنها زیرساخت در حد تعامل بین چند ده نفر را به صورت رایگان ارائه می‌دهند و بعید است برای کارهای روزمره یک سازمان در حد چند ده نفر، به پرداخت هزینه وادار شوید.

مقاله مرتبط :‌  مدیریت پروژه چابک چیست؟

نرم‌افزار آسانا برای مدیریت پروژه‌های کوچک

مدیریت پروژه‌های کوچک

🔘 راهکار اول – برای مدیریت پروژه های کوچک خود از سرویس Asana استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس داشتن یک ایمیل از سرویس Gmail کافی است. شرکت‌هایی مثل Dropbox و مجموعه‌هایی مثل ویرجینیا تک و Pinterest از خدمات آسانا استفاده می‌کنند.
 https://asana.com/

مقاله مرتبط :‌ هدف PMBOK چیست؟

نرم‌افزار ترلو برای مدیریت پروژه‌های کوچک

🔘راهکار دوم – از خدمات Trello استفاده کنید. این سرویس به همراه برنامه‌های رایگان اندروید و iOS ارائه می‌شود و می‌توانید کارهایی که به همکاران و کارکنان خود ارجاع داده‌اید را به سادگی از روی موبایل و تبلت نیز پیگیری کنید. برای یادگیری اولیه ایده‌ی Trello می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.
 https://trello.com/

مقاله مرتبط :‌ برنامه زمانبندی پروژه

درباره‌ی مسعود باقری

* مربی چابکی، اسکرام‌مستر و مدرس در حوزه اسکرام ** فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت پروژه دانشگاه شهید بهشتی *** خوشحال میشم تو حوزه چابکی (Agile) و اسکرام از بتونیم باهم گپ بزنیم و بتونم کمکتون کنم. masoud.bagheri79@gmail.com

حتما ببینید

معرفی کتاب کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری

کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری

قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه گذاری معرفی نویسندگان کتاب قراردادهای همسان پیمانکاری، مشاوره ، سرمایه …

This site is protected by wp-copyrightpro.com