خانه | اخبار مدیریت پروژه | معرفی کارگاه‌های دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه

معرفی کارگاه‌های دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه

معرفی کارگاه‌های دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه

دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. با توجه به اینکه کارگاه‌های این کنفرانس علاقمندان زیادی دارد، در این‌جا به معرفی برخی از آن ها می‌پردازیم.

رشـد و توسعـه در شـرکتهاى مهندسـى و سـاخت

ارائـه دهـنده: مهندس مزدک عبایى

رشد و توسعه پایدار شرکت هاى مهندسى ساخت دغدغه بسیار مهم مدیران و صاحبان این کسب و کارها است. هدف از این کارگاه ایجاد تصویرى واحد از مسیر توسعه شرکتهاى مهندسى و ساخت با استفاده از استانداردهاى معتبر بین ا‌لمللى، تجارب موجود در کشور (BPهاى صنعت) و طراحى تصویرى کلان براى مسیر رشد شرکت‌هاى مهندسى و ساخت با تمرکز بر مدیریت پروژه است. این کارگاه در چهار بخش ارائه مى‌شود. در بخش اول به مفاهیم رشد و بلوغ شرکت هاى مهندسى و ساخت می‌پردازد، در بخش دوم مدل هاى بلوغ بررسى میشود، در بخش سوم ابزارهاى بهبودعملکردبیان مى‌شودودرنهایت درس‌آموخته‌ها و گام‌هاى کلیدى براى مدیریت تحول در بخش چهارم پرداخته خواهد شد.

نکات کلیدى در تهیه گزارش هاى “ارزیابى مالى پروژه ها”

ارائـه دهنده: مهندس محمد احمدى

هریک از عوامل پروژه به طور مداوم جهت تعامل با ذی‌نفعان و جلب مشارکت آنها مانند سرمایه‌گذاران و تامین کنندگان مالى لازم است گزارش ارزیابى مالى پروژه خود را ارائه نمایند. با این حال در بسیارى از موارد محتـوا و چگونگى این ارائه از کیفـیت لازم برخـوردار نیست. نظر به اینکه تصمـیمات سرمایه گذارى تبعات مالى جدى براى شرکت ها دارند، مى توان آنها را از جمله مهمترین تصمیمات هر شرکتى دانست. در این ارائه نکات کلیدى در خصوص نحوه تهیه گزارش ارزیابى مالى ارائه می‌شود.

معرفى الحاقیه ساخت(۲۰۱۶ PMBOK Guide ) و کاربرد آن در صنعت ساخت کشـور

ارائـه دهـنده: مهندس رضـا آتش فـراز

یکى از سوالاتى که بسیارى از متخصصان و فعالان صنعت ساخت کشور با آن مواجه هستند، این است که چگونه راهنماى PMBOK در پروژه‌هاى صنعت ساخت، با توجه به ویژگىها و‌ پیچیدگى‌هاى این صنعت قابل بکارگیرى است؟ این کارگاه آموزشى بدنبال آن است تا با بهره گیرى از الحاقیه ساخت راهنماى PMBOK به این پرسش پاسخ مناسبى ارائه نماید. آخرین ویرایش الحاقیه ساخت راهنماى PMBOK که در ماه اکتبر ۲۰۱۶ منتشر شده است، سرشار از نکات کاربردى است که چگونگى بکارگیرى استاندارد PMBOK را در انواع پروژههاى صنعت ساخت اعم از پروژههاى صنعتى (مانند نفت و گاز و پتروشیمى)، عمرانى (مانند سد و پل و…) و ساختمانی تشریح مى‌نماید.

هوش ارتباطی

ارائـه دهنده:مهندس غلام‌رضـا صفاکیـش

اغلب مدیران و راهبران سازمان مى‌دانند که محاوره تا چه حد در سلامت رفتارى یک سازمان موثر است. این کارگاه، با یادآورى نگاه سنتى به واقعیت ارتباطات، محاوره و اتصال قلبى با افراد، نگاهى نو بر ساختار روانى و مغزى (نوروتکنولوژى) مفهوم محاوره خواهد داشت تا تاثیر عمیق محاوراتى که گاه صرفا از روى شکستن سـکوت بر زبان جارى شده و یا از روى عصبانیت محـض گفته شده است را بررسى مى‌کند. امروزه هوش اجتماعى و مهم تر از آن هوش محاورهاى (C-IQ) به واقع همان قدرتى است که راهبران سازمان/ پروژه دارند که فارغ از تمایز وسیع ادراک تیم خود، همگى را به سمت هدفى واحد هدایت کرده و در نگاه بیرونى، سازمان به صورت یک پیکره واحد دیده مى‌شود. موارد کلانى که در این کارگاه به آن پرداخته خواهد شد:

• سـطوح مخـتلف محـاوره (Three level of Conversation) و و یژگی‌هاى هر یک

•آنچه یک پیام را باخود منتقل مى‌کند

•چهار بعد “پیام” در یک محاوره و ویژگى‌هاى سازنده و مخرب هر یک در محاوره

• اصلى‌ترین مشکلات ما در محاوره‌هاى متعارف و تک به تک

• آموخته‌هاى ما از بدترین محاوره‌هایى که داشتیم

• نقش اعتماد در محاوره – گامهاى ایجاد اعتماد در محاوره

• پنج نقطه کور و گلوگاه در برقرارى مناسب محاوره

حتما ببینید

سومین جایزه پژوهش برتر مدیریت پروژه

جایزه پژوهش برتر مدیریت پروژه ایران جایزه پژوهش برتر مدیریت پروژه ایران در ۲دسته ” …

This site is protected by wp-copyrightpro.com