خانه | مقالات | مدیریت منابع انسانی | سه نکته که باید مدیران بدانند (موفقیت مدیران)

سه نکته که باید مدیران بدانند (موفقیت مدیران)

موفقیت مدیران امروزی

در این مقاله به سه نکته کلیدی که هر مدیری باید داشته باشد، خواهیم پرداخت:

۱. از بی‌انگیزگی جلوگیری کنید

موفقیت مدیران

یکی از وظایف اصلی مدیران ایجاد انگیزه در کارکنان برای دستیابی بهتر و باکیفیت‌تر به اهداف سازمان است. از طرفی می‌دانیم، با توجه به شغل مدیر، او گاهی مجبور می‌شود افرادی را تنبیه یا جریمه کند که این عمل ممکن است باعث رنجش کارمند شده و می‌تواند در کارایی او تأثیر منفی بگذارد.
بنابراین باید بسیار دقت شود که جریمه و تنبیه به عنوان یک تکنیک کنترلی استفاده شود و نباید سبب ایجاد بی‌انگیزگی در نیروی کار گردد. لذا همیشه در کنار تنبیه و جریمه، سیستم پاداش‌دهی هم داشته باشید و هنگامی که کارمندی را جریمه می‌کنید به او کاملا توضیح دهید دلیل این جریمه و تنبیه چیست و قطعا در صورت بهتر انجام دادن فعالیت‌های واگذار شده به او، پاداش می‌گیرد.
نکته‌: مراقب باشید که تنبیه و جریمه باعث تخریب شخصیت و روحیه فرد نشود.

مقاله مرتبط :‌ جنگ‌های پروژه‌ای

۲. اهداف واقع‌گرایانه تعریف کنید 

موفقیت مدیران پروژه
موفقیت مدیران

برخی مدیران گاهی جوگیر می‌شوند و اهدافی دست‌نیافتنی وغیرمعقول را تعریف می‌کنند. آن‌ها علاوه براینکه هیچگاه به آنها نمی‌رسند و در حد یک رویا باقی می‌مانند بلکه باعث اتلاف منابع و بی انگیزگی در کارکنان نیز می‌شوند.
این موارد اغلب در مدیرانی که ازشرکت‌های خارجی و یا شرکت‌های موفق بازدید کرده‌اند بیشتر دیده می‌شود.
همیشه سعی کنید اهداف و پروژه‌های متوسطی را تعریف کنید. اگر پروژه‌ای که برای کارمندان تعریف می‌کنید سخت و دشوار یا بسیار بزرگ باشد از همان ابتدا به آن‌ها احساس غیر قابل اجرا بودن را القا می‌کنید.
یادآوری: هدف شما باید به اهداف و یا پروژه‌های کوچکتر تقسیم شود که از نظر کارکنان انجام شدنی به نظر برسد سپس بعد از دست یافتن به هدف تعریف شده هدف کمی بزرگتر تعریف کنید. م

مقاله مرتبط :‌ ۱۲ نکته برای رهبران

۳. نقاط کور خود را پیدا کنید موفقیت مدیران

موفقیت مدیران

مهم نیست که چقدر موفق هستیم و یا پیشرفت کرده‌ایم و یا می‌خواهیم پیشرفت کنیم، مهم این است که همه‌ی ما دارای نقاط کوری در عملکرد، رفتار، تخصص، مهارت و شخصیت خود هستیم.
منظور از نقاط کور چیزهایی در مورد ما هستند که ما از آن‌ها اطلاعی نداشته و درک درستی هم از آن‌ها نداریم. قطعا هیچوقت هم نمی‌توانیم متوجه چیزهایی که نسبت به آنها بی اطلاع و کور هستیم بشویم، بنابراین هرگز هم نمی‌توانیم آن بعدها را رشد دهیم.

سوال: پس چطور متوجه آنها بشویم؟موفقیت مدیران

خواستن نظر دیگران و توجه به بازخوردهای اعمال و رفتار ما روی آنها ساده‌ترین، سریع‌ترین و موثرترین راه برای دیدن نقاط کور است. توجه به این نقاط کور و تلاش برای بهبود آنها یکی از مطمئن‌ترین روش‌های ارتقاء فردی، شغلی و شخصیتی است. موف

مقاله مرتبط :‌ هفده اصل برای کار تیمی خوب

قیت مدیران

درباره‌ی مسعود باقری

* مربی چابکی، اسکرام‌مستر و مدرس در حوزه اسکرام ** فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت پروژه دانشگاه شهید بهشتی *** خوشحال میشم تو حوزه چابکی (Agile) و اسکرام از بتونیم باهم گپ بزنیم و بتونم کمکتون کنم. masoud.bagheri79@gmail.com

حتما ببینید

دستورالعمل تهیه ساختار شکست راهسازي

دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی

دانلود دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی  بخشنامه به دستگاههای اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران …

This site is protected by wp-copyrightpro.com