خانه | مقالات | مدیریت پروژه | دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی

دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی

دانلود دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی 

بخشنامه به دستگاههای اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران

بخشنامه به دستگاههای اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران

موضوع: دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی

به استناد ماده (۲۳) قانون برنامه و بودجه و مواد (۶) و (۷) آییننامه استانداردهای اجرایی طرح‌های عمرانی -مصوب سال ۱۳۵۲ و در چارچوب نظام فنی و اجرایی کشور (موضوع تصویبنامه شماره ۴۲۳۳۹/ت۳۳۴۹۷هـ مورخ ۱۳۸۵/۴/۲۰ هیأت محترم وزیران)، به پیوست ضابطه شماره ۷۲۴ امور نظام فنی و اجرایی، با عنوان « دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی » از نوع گروه سوم ابلاغ می‌شود. رعایت مفاد این ضابطه در صورت نداشتن ضوابط بهتر، از تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۱ الزامی است. امور نظام فنی و اجرایی این سازمان دریافت‌کننده نظرات و پیشنهادهای اصلاحی در مورد مفاد اینضابطه بوده و اصلاحات لازم را اعلام خواهد کرد.

عضو کانال تلگرام مدیریت پروژه شوید 


برای دانلود دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی برو روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی

مقاله مرتبط :‌ الحاقیه صنعت ساخت PMBOK

دستورالعمل کاربرد دستورالعمل تهیه ساختار شکست عملیات راهسازی

در این مجموعه ساختار شکست تحویلشدنی‌های عملیاتی پروژه‌های راهسازی در حوزه خدمات “ساخت” شامل ساخت زیرپروژه‌های مسیر، پل، تونل به همراه تجهیز و برچیدن کارگاه و مصالح پایکار آن‌ها، به‌صورت استاندارد و جامع تا سطح ردیف‌های فهرست‌بها آورده شده است. در تهیه ساختار شکست مذکور برای هر یک از تحویلشدنی‌های اصلی عملیاتی کلیه حالت‌های ممکن از جمله تنوع در نوع و جنس مصالح، تنوع در ابعاد و اندازه‌ها، تنوع در روش ساخت، تنوع در محل و شرایط پروژه و … در نظر گرفته شده است، تا بتوان یک ساختار شکست تیپ که همه‌ی انواعپروژه‌ها را پوشش دهد، تهیه کرد.

با توجه به این‌که در ساختار شکست عملیات پروژه‌های راهسازی (ضابطه حاضر)، کلیه تحویلشدنی‌های اصلی عملیاتی و حالات مختلف آن نیز آورده شده است، لازم است با توجه به پروژه و ویژگی‌های آن برای هر زیرپروژه، تحویلشدنی‌ها و حالت‌های مورد نیاز از این ساختار شکست تیپ ارایه شده انتخاب و ساختار شکست مربوط به آن تهیه گردد.

مقاله مرتبط :‌ مهندسی ارزش در ایران

ساختار شکست عملیات راهسازی ساختار شکست عملیات راهسازی

ساختار شکست عملیات راهسازی ساختار شکست عملیات راهسازی

درباره‌ی مسعود باقری

* مربی چابکی، اسکرام‌مستر و مدرس در حوزه اسکرام ** فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت پروژه دانشگاه شهید بهشتی *** خوشحال میشم تو حوزه چابکی (Agile) و اسکرام از بتونیم باهم گپ بزنیم و بتونم کمکتون کنم. masoud.bagheri79@gmail.com

حتما ببینید

BIM چیست

پروژه BIM چیست؟

پروژه BIM چیست؟ یک پروژه BIM ،  نقطه‌ی اوج تمام اجزایی است که در پروژه …

This site is protected by wp-copyrightpro.com